top of page

Bakanlığımızın son derece başarılı bir PR çalışması!

Güncelleme tarihi: 29 Tem 2020

PR, Public Relation kelimelerinin kısa yazılışı, yani halk ile ilişkiler gibi tam anlam ifade etmese de, kullanabileceğimiz en doğru ifade.İki gün önce önemli bir turizm yayın organında yine önemli bir konaklama birliğinin değerli başkanı ‘’Devletin turizme verdiği destek oldukça yeterli’’ demeci vermesini sağlayan, hangi motivasyon sonucu bu demeci vermesini sağlattığı konusuna girmeden, Bakanlığımızı kutlamakta yarar var.Herhalde bu tür bir ifadeyi veren dünyadaki tek kurumun başkanı olarak tarihe geçmeye aday birisini bulmak da kolay değil..

Böyle bir demeci Patagonya’dakiler değil, okuyucuların çoğunluğu sektörün içindekiler olduğunu sanırım bilmeden verdi sevgili dostumuz

.Ama önemli olan ‘’devletin elinden geleni tüm gücüyle, en az diğer ülkeler kadar yaptığını, hatta daha da iyisini yaptığını ’’kamuoyuna iletmekti. İşin içinde olmayan kamuoyu ise, vayy be! Bravo demekte gecikmeyecektir.

Röportajı yayınlayan basın mensubu arkadaşımız da böyle bir yanıt beklememiş olacak ki, uzaktan sorduğu sorunun yanıtına ‘’rica etsem otelciler olarak ne gibi teşviklerden yararlandınız, sektörün tamamını olmasa bile konaklama kısmında güvencelere kavuştunuz, şunu biz de sektöre müjdelesek’’ sorusunu sorma fırsatını bulamadı.

Bakanlığımızın bu son derece başarılı PR çalışmasını kutlarken, değerli dernek başkanını ise konaklama tesisi sahip ve çalışanları ile baş başa bırakıyorum.

‘’Böyle başa böyle tarak’’ atasözü ile yazımı sonlandırıyorum.

Deniz Emin Tüfekci

G.Manager

Seventur Turizm Seyahat Acentası

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page